Браво “Левски”! Не на расизма!

18.04.2006г. / 08 45ч.
Аз жената
Браво “Левски”! Не на расизма!

Похвална акция стартира ПФК “Левски” – организира кампания насочена против расовата дискриминация под надслов "Подкрепяй “Левски”, не расизма!". Начинанието е първото в българския футбол от подобен характер и е съобразено с промените на членовете в наредбата на Дисциплинарната комисия към ФИФА.
Първата акция от кампанията ще бъде осъществена на предстоящия шампионатен двубой с "Черно море" на 19 април 2006, когато всеки посетител на стадион "Георги Аспарухов" ще получи специално изработен флайер, на гърба на който са вписани в четири точки санкциите грозящи клуба и феновете при проява на расова, религиозна и етническа дискриминация. Флайерите, както и други агитационни материали ще присъстват на всеки домакински мач на сините до края на сезона.
Очаква се и футболистите на “Левски” също да се включат активно в кампанията против расовата дискриминация.

Коментар на Тони Маринова: Аз съм голям футболен запалянко и съм изненадана, че точно "отбора на народа" “Левски” обявява "Не на расизма". Нали е народен отбор? Защо има чуждестранни играчи? Може би си търсят извинение за... Как само се извинявате, а... Направете отбор само с БЪЛГАРИ!

Коментирай