На 23 февруари 2013 ви очакваме с вашите деца на пистата до хижа „Алеко“ на Витоша, за да се забавляваме заедно!

21.02.2013г. / 09 40ч.
Аз жената
Снимка: Sxc.hu

Зима е и навън е студено, но това не бива да ни спира да се забавляваме! За всички деца и техните родители, които искат да се забавляват навън в снега, детският портал Az-deteto.bg е приготвил вълнуваща изненада – спортна надпревара „Изпързаляй зимата“!

Зимното състезание ще се проведе на 23 февруари (събота) 2013 г. от 10 часа на пистата до хижа „Алеко“.

Снежните игри, в които децата могат да участват са::
Конкурс за снежен човек;
Целене на мишени със снежни топки;
Надпревара с шейни.

За победителите в игрите ще има специални награди! А за родителите и всички гости на събитието ще има много музика, забавления и за да не измръзнат съвсем, топъл чай с късметчета! Генерален партньор на инициативата е „Биопрограма“. Зимната надпревара ще се осъществи с подкрепата на „Софарма“ АД и ЧЕЗ България, които застават зад всички спортни активности за здрави и весели деца.

Домакин на събитието е „Витоша Ски“ АД.

Всяко дете може да избере в коя игра да се включи и да се регистрира точно за нея тук.
Краен срок за записване в състезанията: 20 февруари 2013 г.

Как да стигнете до хижа „Алеко“ и възможности за транспорт:

Свързани статии

До хижа „Алеко“ можете да стигнете със собствен автомобил, лифт или обществен транспорт. Автомобили се допускат до 10 часа и могат да паркират на паркинга преди хижата. Освен това можете да използвате Симеоновски лифт. Цената за двупосочен билет за възрастни е 14 лева, а за деца до 12 години – 10 лева.

Тук можете да намерите информация относно цените

Можете да използвате и обществен транспорт – излетна линия 66. Автобусът се движи в събота, неделя и в празничните дни. Разписанието е следното: – от Автостанция Хладилника7,50 ; 8.55 ; 10.00 ; 11.05 ; 12.15 ; 13.30 ; 14.50 ; 17.00-от Хотел „Морени“ 8,45 ; 9.55 ; 11.05 ; 12.20 ; 13.35 ; 14.50 ; 16.05 ; 18.00. Линк за информация

Условия за участие в зимното приключение на Az-deteto.bg „Изпързаляй зимата“:
Регистрация:
1. Регистрирай се предварително на онлайн платформата за регистрация. Във формата за регистрация посочи своята възраст, за да бъдеш разпределен в състезателна група. Възрастовите групи са три: 5-7; 8-10; 11-12. Минималната възраст за участие е 5 г.!
2. Помоли родителите си да попълнят декларацията за сигурност.
Участие в състезанията:
1. В деня на състезанието ела с поне един от родителите си. Носи си собствена шейна!
2. Ще получиш своя състезателен номер и ще бъдеш разпределен в предварително заявената възрастова група.
3. Състезание с шейни: групите се спускат последователно като първо стартират най-малките (5-7 г.). На пистата се спускат по две деца, времето за спускане се засича с хронометър. Победител е детето с най-добро време. Във всяка възрастова група ще бъдат излъчени 1-во, 2-ро и 3-то място.
4. Състезание за целене на мишена със снежни топки: децата се нареждат в две колони пред мишените. Всяко дете ще има 3 опита. Съдия следи за най-точните попадения. Ще бъде излъчен по един победител във всяка възрастова категория.
5. Състезание за най-оригинален снежен човек: децата работят по 3 в отбор за изработването на най-интересния и оригинален снежен човек. Специално жури определя отбора победител.
6. Награждаване: победителите от трите състезания получават наградите си на специално издигната за целта стълбичка на победата.

Програма на състезанието:
10:15 – 10:45 Разпределяне на участниците в състезателни групи
10:45 – 11:00 Откриване
11:00 – 12:00 Състезанието с шейни. Първи стартират най-малките (първа група 5-7 г.). На пистата се спускат по две деца, като времето за спускане се засича с хронометър. Победител е детето с най-добро време. Във всяка възрастова група ще бъдат излъчени 1-во, 2-ро и 3-то място.
12:00 – 12:15 Снежна пауза с музика
12:15 – 13:15 Състезание за целене на мишена със снежни топки и състезание за най-оригинален снежен човек. Двете състезания протичат едновременно в различни участъци.
13:15 – 13:30 Снежна пауза с музика
13:30 – 14:00 Награждаване на участниците и закриване на зимното приключение.