Правителството от своя страна се държи подигравателно и не отстъпва. И двете страни не желаят да направят компромис.
Кой страда от всичко това – децата. Застрашени са от анулирана учебна година. А родителите им ежедневно се чудат как да постъпят с тази неочаквана и вече прекалено дълга ваканция по никое време.
На въпроса “Кое ще повиши качеството на образованието у нас” едва 12.54% считат, че увеличените учителски заплати биха спомогнали за едно по-добро образование у нас.
Безспорно е, че е необходима реформа в образователната система. Това мнение споделят 48.71% от всички 1045 дали глас в анкетата на Az-jenata.bg през октомври 2007 г. За съжаление не е ясно имаме ли шанс и истинска готовност за реформа, кадри, които да я реализират и най-вече политическа воля и достойно ръководство на Министерство на образованието, което да поведе родното образование в по-добра посока.
Малко от работата на учителите
Пише ви учител
И такива учители има
Тъжно е да си учител
На какво ще научат децата ни?
Тъжната истина за учителството
Учителските заплати
Автогол за стачкуващите учители
Колко да учи едно дете?
Трудът на учителите
Мотивацията на учениците