Проектът обединява серия от професионални танцови ателиета – Уъркшоп, Творческо ателие и Спектакъл с участието на млади български хореографи и танцьори. Ателиетата ще бъдат водени от Теодора Попова / Психотерапевт и специалист по танцова терапия, обучена в Бъркли Колидж – САЩ/ и Теодора Петрова / международна танцова компания Cie Deja Donne, Балет Арабеск и др./ Репетициите се провеждат в новото танцово студио на компания ДЮН, намиращо се в сградата на Съюз на архитектите – Бургас, срещу Кино Тракия/.
В Бургас Танц БГ ще представи проекта с демонстрация/спектакъл на участниците в танцовите ателиета, която ще се проведе на 19 Февруари от 17.30ч. в Зала 1 на Младежки Културен Център. Ще се състои разговор за нуждата от съвременно и алтернативно изпълнителско изкуство в Бургас и региона, ползите от развитието му за туризма (изграждане на международен имидж на региона, привличането на по-образовани и платежоспособни туристи), бизнеса и младежта (задържането на младите иновативни хора в града) и за общността като цяло. На срещата са поканени общински представители, млади творци и директори на културни институти. Вход – свободен.
В рамките на проекта на 21 Февруари от 17.30 в Център за Култура и Дебат, Червената къща, София, ще бъде осъществена и дискусия – “Съвременният танц в България – реалност и перспективи”, в която ще вземат участие изявени творци и хореографи, експерти по културен мениджмънт и културни политики, маркетинг и PR, представители на театри и приемащи сцени, политици и администратори от общинско и национално ниво, представители на културни институции и финансиращи организации /Национален Център за Музика и Танц, Национален Фонд Култура, Международен театрален фестивал “Варненско лято”, Гьоте институт, Швейцарската културна програма в България, представители на частни театри, Балет Арабеск и др./
Дискусията има за цел да създаде картина на ситуацията на танцовия сектор и да инициира бъдещи общи действия за развитието му, като например – признаване на равнопоставеността на съвременния танц сред другите изкуства по отношение на държавното финансиране; създаване на театрална мрежа за разпространение на танцови спектакли в страната; достигане до алтернативни източници на финансиране и изграждане на маркетингова стратегия на сектора.