Заповядайте на театър и през този месец. Театър „София“ ще ви изненада с прекрасно прекарани мигове, както винаги.

ГОЛЯМА ЗАЛА

ПАЛАЧИ
от Мартин МакДона
превод Златна Костова, режисьор Стоян Радев, сценография Венелин Шурелов, костюми Елица Георгиева

Участват: Илия Виделинов, Деян Донков, Михаил Милчев, Николай Антонов, Пламен Манасиев, Лилия Маравиля, Юли Малинов, Сава Пиперов, Николай Димитров, Юлиян Рачков, Мартин Гяуров, Мартина Троанска, Ириней Константинов

АЛОНСО
от Щефан Фьогел

превод Владко Мурдаров, режисьор Марий Росен, сценограф Петя Боюкова, композитор Константин Тимошенко
Участват: Лилия Маравиля, Стефания Колева, Ириней Константинов, Пламен Манасиев

ФРАНКЕНЩАЙН
от Ник Диър, превод Татяна Иванова

Спектакъл на Стайко Мурджев, сценография и костюми Марина Райчинова, композитор Петър Дундаков, хореография и пластика Станислав Генадиев, Виолета Витанова

Участват: Антон Григоров, Дария Симеонова, Калин Врачански, Мартин Гяуров, Михаил Милчев, Николай Димитров, Петя Силянова, Пламен Манасиев, Росен Белов, Симона Халачева, Юлиян Рачков

ЖЕНИТБА
от Н. В. Гогол

превод Христо Радевски, режисьор Елена Панайотова, сценография и костюми Николина Костова-Богданова, композитор Христо Намлиев, хореограф Росен Михайлов

Участват: Лора Мутишева, Михаил Милчев, Невена Калудова, Николай Върбанов, Илия Виделинов, Росен Белов, София Маринкова, Симона Халачева, Юлиян Рачков, Юли Малинов

АННА КАРЕНИНА
от Лев Толстой, драматизация Николай Поляков

режисьор Николай Поляков, сценография и костюми Марина Райчинова, оригинална музика и изпълнение Христо Йоцов с участието на Белослава – вокал и Михаил Йосифов – флюгелхорн, хореограф Анна Пампулова, асистент режисьор Юлиян Малинов,видео Димитър Сарджев

Участват: Силвия Петкова/ София Маринкова, Юли Малинов, Милена Живкова, Мартин Гяуров, Юлиян Рачков, Мила Банчева/ Йоанна Темелкова, Антон Григоров, Симона Халачева, Йорданка Любенова, Михаил Милчев, Ириней Константинов, Лора Мутишева

НОЩТА НА 16-ТИ ЯНУАРИ
от Айн Ранд

превод Златна Костова, режисьор Пламен Марков, сценография и костюми Мира Каланова, композитор Калин Николов

Участват: Николай Антонов, Юлиян Рачков, Николай Върбанов, Мила Банчева/ Невена Калудова, Лора Мутишева, Силвия Петкова, Лилия Маравиля, Дария Симеонова, Михаил Милчев, Росен Белов, Пламен Манасиев, Петя Силянова, Симона Халачева, Ивайло Герасков, Юли Малинов, Антон Григоров

ОЛД СЕЙБРУК и ПОСЛЕДНИЯТ СТРАСТЕН ЛЮБОВНИК
ОЛД СЕЙБРУК автор Уди Алън, превод Матей Тодоров, ПОСЛЕДНИЯТ СТРАСТЕН ЛЮБОВНИК автор Нийл Саймън, превод Милена Сотирова

режисьор Николай Поляков, сценография и костюми Юлияна Войкова – Найман, хореограф Ива Караманчева, видео Огнян Костовски
Участват: Николай Димитров, Лора Мутишева, Силвия Петкова, Пламен Манасиев, Мартин Гяуров, Симона Халачева, Николай Антонов и Юлиян Рачков, Милена Живкова, Дария Симеонова, Лилия Маравиля

ГОСПОЖА МИНИСТЕРШАТА
от Бранислав Нушич

превод Катя Йорданова, режисьор Недялко Делчев, сценография и костюми Петър Митев, музика Калоян Димитров, видео Димитър Сарджев, оператор Веселин Христов, Кирил Проданов

Участват: Лилия Маравиля, Дария Симеонова/ Лора Мутишева, Румен Троев, Юлиян Рачков, Николай Върбанов, Симона Халачева, Росен Белов, Антон Григоров, Юли Малинов, Петя Силянова, Невена Калудова, Йорданка Любенова, Николай Димитров, Ириней Константинов

СКАЧАЙ!
от Здрава Каменова, композитор Мартин Каров

режисьор Калин Ангелов, сценография и мултимедия Никола Налбантов, музикален директор Георги Георгиев – Антика, хореограф Ана Митева

Участват: Милена Живкова, Калин Пачеръзки, Николай Димитров, Юлиян Рачков, Антон Григоров, Сава Пиперов, Петя Силянова, Йоанна Темелкова, Силвия Петкова/ Лора Мутишева, Симона Халачева, Дария Симеонова, Юли Малинов, Мартин Гяуров, Николай Върбанов, Михаил Милчев

РЕВИЗОР
от Н.В.Гогол

превод Христо Радевски, режисьор Бойко Богданов, сценография и костюми Петя Стойкова, музикален ръководител Данко Йорданов

Участват: Сава Пиперов, Калин Врачански, Мария Сапунджиева, Невена Калудова, Пламен Манасиев, Михаил Милчев, Николай Антонов, Росен Белов, Юлиян Рачков, Пламен Сираков, Николай Върбанов, Николай Димитров, Йорданка Любенова, Милена Живкова, Лилия Маравиля, Мартин Гяуров

ТИРАМИСУ
от Йоанна Овшанко

превод Марияна Минковска, режисьор Николай Поляков, сценография и костюми Огняна Серафимова, асистент по костюмите Искра Петкова, видео Евгения Сърбева

Участват: Лилия Маравиля, Силвия Петкова/ София Маринкова, Мила Банчева, Дария Симеонова, Лора Мутишева, Луиза Григорова, Снежана Макавеева

ПАРИЖКАТА СВЕТА БОГОРОДИЦА
от Виктор Юго

СПЕКТАКЪЛ НА ЛИЛИЯ АБАДЖИЕВА
сценография и костюми Васил Абаджиев, драматизация Димитър Стоянович

Участват: Пламен Манасиев, Калин Врачански, Юли Малинов, Мартин Гяуров, Николай Антонов, Росен Белов, Николай Върбанов, Юлиян Рачков, Михаил Милчев, Антон Григоров, Николай Димитров, Симона Халачева, Йорданка Любенова, студенти от Театрален колеж „Любен Гройс“

ПРЕДСТАВЛЕНИЯ ЗА ДЕЦА

ПИПИ, по мотиви от „Пипи Дългото чорапче“ от Астрид Линдгрен

адаптация и режисура Кристиана Бояджиева, сценография и костюми Андреа Паунова – Ада
Участват: Силвия Петкова, София Маринкова, Николай Димитров, Румен Троев

МЕРИ ПОПИНЗ
по мотиви от произведения на Памела Травърз

адаптация и режисура Анастасия Събева, сценография и костюми Андреа Паунова – Ада, хореограф Вера Молова
Участват: Мила Банчева/ Елица Костова, Юлиян Рачков, Радина Боршош, Ивелин Николов, Йорданка Любенова, Илия Виделинов

РОНЯ, ДЪЩЕРЯТА НА РАЗБОЙНИКА
по мотиви от Астрид Линдгрен

адаптация и постановка Катя Петрова, сценография и костюми Петя Караджова и Борис Далчев, композитор Христо Йоцов, анимация Сотир Гелев, хореограф Анна Пампулова

Участват: Мартина Пенева, Александър Тонев, Николай Върбанов, Мила Банчева/ Невена Калудова, Юлиян Рачков, Симона Халачева, Пламен Манасиев, Антон Григоров, Николай Димитров, студенти от Департамент „Театър“ НБУ

ПИТЪР ПАН
текст, музика и стихове Пиърс Чатър Робинсън

превод Кънчо Кожухаров, превод на песните Десислава Софранова, режисьор Бисерка Колевска, сценография и костюми Свила Величкова, хореограф Зорница Петрова, вокален педагог Росица Овчарова, сценичен бой Емил Видев

Участват: Антон Григоров, София Маринкова, Лора Мутишева, Мартин Гяуров, Николай Върбанов, Николай Димитров, Росен Белов, Симона Халачева, Юли Малинов, Юлиян Рачков, студенти от Театрален колеж „Любен Гройс“

КАМЕРНА ЗАЛА

ПОКАНА ЗА ВЕЧЕРЯ
от Оля Стоянова

режисьор Тея Сугарева, сценография и костюми Каролина Далкалъчева, композитор Александър Костов
Участват: Ивайло Герасков, Дария Симеонова, Мартин Гяуров, Пламен Манасиев, Антон Григоров

АПЕТИТ ЗА ЧЕРЕШИ
от Агнешка Ошецка и Мачей Малецки

автор Агнешка Ошецка, музика Мачей Малецки, режисьор Ана Батева, сценография и костюми Мартина Варийска, аранжимент Стефан Здравески

Участват: Симона Халачева и Юлиян Рачков

ГОСТУВАЩИ

Гостува ДКТ „Иван Радоев“ – Плевен

ЗЪН, ЗЪН ЗЛОСТОРНИЦИ, от Керъл Чърчил

концепция и реализация Младен Алексиев, сценография и костюми Константин Вълков, авторска музика Калин Николов, камера Клара Стоянова, Боряна Пандова, звукозапис на терен Тенчо Москов, монтаж Клара Стоянова, графичен дизайн, флагове и специален знак Стоян Атанасов

Участват: Анелия Стойнова, Нина Илиева-Петкова, Антъни Пенев, Асен Данков, Георги Енчев и специалното екранно участие на Ема Панкова, Кристина Илиева, Светлин Иванов и екип на ДКТ „Иван Радоев“.

Снимки: Театър „София“