Осигурихме кучешки тоалетни, а човешки?

20.09.2011г. / 09 39ч.
Ивет Лолова
Осигурихме кучешки тоалетни, а човешки?

Преди дни в парка зад хотел „Хилтън“ в София по главната алея поставиха няколко кутии с найлонови пликчета за кучешката голяма нужда. Това е вторият парк с подобна инициатива – миналата година се опита да ги въведе Южният. Резултатът не беше добър – пликчетата много скоро бяха откраднати, а нови така и не заредиха. Да видим какво ще се случи сега.

\n

Съвестните стопани си носят торбички от вкъщи и почистват след домашния си любимец. Не всички, но голяма част го правят.

\n

Неотдавна стана ясно, че се вдигат глобите за нерегистрирано куче от 20 на 200 лв., а за непочистване след животното – от 50 на 100 лв.

\n

Оправихме кучешките, сега идва ред на човешките тоалетни. Защото парковете ни миришат на градски тоалетни – всяко отдалечено дърво и кичест храст върши работа. Зад тях приклякат клошари, обикновени граждани – мъже, жени и деца. Най-притеснителното е, че майки с деца също ползват природните тоалетни – а от тях започва веригата на възпитание. Но какво да правят, след като няма тоалетна?... Едно дете, пък и не само дете, не може да стиска например един час, докато се прибере вкъщи или пък докато пътува няколко спирки с градския транспорт, че да се добере до тоалетна.

\n

Специално за парка зад „Хилтън“ – молът е на 2 крачки, а в него тоалетните са безплатни.

\n

Да не започвам темата за уриниращите мъже, които не се свенят да го правят дори на улицата, дори по сред бял ден, зад някое заведение, магазин, павилион, паркинг.

\n

Но добре би било освен за кучешките тоалетни общините да помислят и за човешките, все пак и ние имаме естествени нужди.

\n

Прочетете още:

Коментирай
1 rate up comment 0 rate down comment
ilaq ( преди 12 години )
Какво да кажа аз като видях скоро на паркинга на "МЕТРО" в Бургас как една рускиня се изпика между два автомобила!?Незнам за нас българите,но имам впечатления,че всички чужденци са големи прасета!
отговор Сигнализирай за неуместен коментар